TERMINY REALIZACJI:

Wizytówki: 24 godziny
Kalendarze: 1-2 dni robocze
Kubki: 3-4 dni robocze
Ulotki: 1-2 dni robocze
Plakaty: 3-4 dni robocze
dostawa Po zapisaniu do Klubu Przedsiębiorcy
wysyłka gratis!
SPRAWDŹ
Szczegóły
Karta biznesowa jest podstawowym elementem marketingowym każdej firmy. Bez niej trudno rozwijać sieć kontaktów oraz działalność swojego przedsiębiorstwa.
aktualności
Mar 27, 2024
Michał

​Jaki papier dla wizytówki wybrać? Kompleksowy poradnik

Projekt wizytówki generuje mnóstwo pytań, szczególnie wśród początkujących, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Dziś weźmiemy pod lupę papier wizytówkowy.

Czy rodzaj papieru ma znaczenie?

Przedsiębiorcy, którym po raz pierwszy przyjdzie uczestniczyć w procesie projektowym, największą uwagę zwracają na wygląd i poprawność danych na wizytówce. Słusznie – to najważniejsze aspekty, które trzeba dokładnie sprecyzować, aby całość spełniała swoją funkcję. Jednak jest jeszcze wiele innych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę. Papier jest jedną z nich.
Grubość papieru wpływa nie tylko na funkcjonalność i atrakcyjność wizytówki. To właśnie jego gramatura w dużej mierze definiuje trwałość karty biznesowej. Współczesne wizytówki powinny być nie tylko estetycznym narzędziem informacyjnym. Wydruk na zbyt cienkim papierze sprawi, że całość będzie się wyginać i rozwarstwiać, psując profesjonalny wizerunek marki.
​Jaki papier dla wizytówki wybrać

Jaki papier jest najlepszy?

Wydruk wizytówek w drukarni cyfrowej online to obecnie jedna z najprostszych i stosunkowo tanich metod na wyrobienie personalizowanych kart biznesowych. Przedsiębiorcy masowo korzystają z możliwości, jaką dają gotowe wzory. Spośród setek propozycji z łatwością można wybrać projekt, który wizualnie nawiązuje do konkretnej działalności.
W Voogo używamy wysokiej jakości papieru kredowego, który charakteryzuje niska wsiąkliwość oraz gładka struktura. Ten rodzaj papieru wyróżnia się wyrazistą bielą, co znakomicie podkreśla nadruk w dowolnym kolorze.

Gramatura papieru a trwałość wizytówki

Przedsiębiorcy i przedstawiciele firm najczęściej decydują się na wizytówki dwustronne. To pozwala na przekazanie większej liczby informacji, które mogą być kluczowe w branży, w której pracujesz.
To oczywiste, że zależy Ci na maksymalnej trwałości. Wizytówki są wielokrotnie wykorzystywane i powinny bez trudu przetrwać lata w nienaruszonym stanie. Dlatego rozsądną decyzją będzie grubszy papier – taki, który chroni wizytówkę przed zagnieceniami. W ofercie Voogo używamy papieru standard w dwóch gramaturach. Co to właściwie oznacza? Gramatura określa gęstość papieru i opisuje stosunek jednego grama na metr kwadratowy. Im wyższy pierwszy parametr, tym grubszy papier, a tym samym jego ciężar.
Do wydruku wizytówek rekomendujemy papier standard o gramaturze 300 g/m2. To tradycyjne rozwiązanie stosowane w drukarniach zajmujących się drukiem materiałów reklamowych. Dla porównania – kartka papieru w zeszycie ma gramaturę 70 g/m2, zatem jest kilka razy cieńsza i bardziej podatna na zniszczenia. W Voogo stosujemy także grubszy papier o gramaturze 350 g/m2. To opcja dla bardziej wymagających klientów, którym zależy nie tylko na doskonałej trwałości wizytówek, ale i znakomitych wrażeniach wizualnych.

Nadaj wizytówce atrakcyjności

Standardowy wydruk na papierze kredowym zaspokaja podstawowe potrzeby przedsiębiorcy, ale warto uatrakcyjnić nieco wygląd wizytówki, decydując się na uszlachetnienia.
Jedną z najczęściej stosowanych metod uszlachetnień jest laminowanie – tę opcję znajdziesz także w Voogo. To zabieg polegający na powleczeniu papieru warstwą przezroczystej folii, która wpłynie dodatkowo na sztywność wizytówki i jeszcze lepiej zabezpieczy ją przed uszkodzeniem.
Oferujemy Ci laminat premium matowy lub błyszczący. Czym się wyróżniają? Laminat matowy znakomicie niweluje odbicia światła i nie widać na nim odcisków palców, dzięki czemu treść jest wyrazista i przyjemna w odbiorze pod względem wizualnym. Laminat błyszczący natomiast doskonale odbija światło i pogłębia nasycenie kolorów, co również przekłada się na wysoką atrakcyjność wizualną. Obydwie formy laminatu zapewniają wizytówce dłuższą żywotność i są odporne na zabrudzenia. Który z nich najlepiej wybrać? Pozostawiamy ten wybór pod indywidualne preferencje.

Inne rodzaje papieru

Profesjonalne wizytówki są drukowane na sztywnym papierze kredowym, ale warto znać także inne możliwości. Te z kolei stosowane są w specjalistycznych branżach. Papier satynowy sprawdza się w branżach, gdzie najbardziej liczy się estetyka i elegancja. Niektórzy decydują się także na wydruk na papierze ozdobnym, o konkretnej strukturze, na przykład w prążki lub z tłoczeniami. Takie rozwiązanie idealnie pasuje do branży ślubnej lub dla firm zajmujących się organizacją eventów.

Materiały reklamowe w Voogo

W ofercie naszej marki znajdziesz setki projektów wizytówek, które możesz samodzielnie spersonalizować i dopasować do swojej branży. Jeśli potrzebujesz materiałów reklamowych, poznaj nasze szablony ulotek i plakatów. Bierzesz udział w targach i chcesz zareklamować swój biznes? U nas możesz zamówić kubki lub kalendarze z własnym logo. To gadżety, które świetnie sprawdzą się także jako gratisy lub upominki dla pracowników.
Masz problem ze swoim projektem? Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy i rozwiejemy Twoje wątpliwości!
​Jaki papier dla wizytówki wybrać

Najnowsze

Komentarze