Karta biznesowa jest podstawowym elementem marketingowym każdej firmy. Bez niej trudno rozwijać sieć kontaktów oraz działalność swojego przedsiębiorstwa.
aktualności
Mar 27, 2024
Michał

​Jaki papier dla wizytówki wybrać? Kompleksowy poradnik

Projekt wizytówki generuje mnóstwo pytań, szczególnie wśród początkujących, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Dziś weźmiemy pod lupę papier wizytówkowy.

Czy rodzaj papieru ma znaczenie?

Przedsiębiorcy, którym po raz pierwszy przyjdzie uczestniczyć w procesie projektowym, największą uwagę zwracają na wygląd i poprawność danych na wizytówce. Słusznie – to najważniejsze aspekty, które trzeba dokładnie sprecyzować, aby całość spełniała swoją funkcję. Jednak jest jeszcze wiele innych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę. Papier jest jedną z nich.
Grubość papieru wpływa nie tylko na funkcjonalność i atrakcyjność wizytówki. To właśnie jego gramatura w dużej mierze definiuje trwałość karty biznesowej. Współczesne wizytówki powinny być nie tylko estetycznym narzędziem informacyjnym. Wydruk na zbyt cienkim papierze sprawi, że całość będzie się wyginać i rozwarstwiać, psując profesjonalny wizerunek marki.
​Jaki papier dla wizytówki wybrać

Jaki papier jest najlepszy?

Wydruk wizytówek w drukarni cyfrowej online to obecnie jedna z najprostszych i stosunkowo tanich metod na wyrobienie personalizowanych kart biznesowych. Przedsiębiorcy masowo korzystają z możliwości, jaką dają gotowe wzory. Spośród setek propozycji z łatwością można wybrać projekt, który wizualnie nawiązuje do konkretnej działalności.
W Voogo używamy wysokiej jakości papieru kredowego, który charakteryzuje niska wsiąkliwość oraz gładka struktura. Ten rodzaj papieru wyróżnia się wyrazistą bielą, co znakomicie podkreśla nadruk w dowolnym kolorze.

Gramatura papieru a trwałość wizytówki

Przedsiębiorcy i przedstawiciele firm najczęściej decydują się na wizytówki dwustronne. To pozwala na przekazanie większej liczby informacji, które mogą być kluczowe w branży, w której pracujesz.
To oczywiste, że zależy Ci na maksymalnej trwałości. Wizytówki są wielokrotnie wykorzystywane i powinny bez trudu przetrwać lata w nienaruszonym stanie. Dlatego rozsądną decyzją będzie grubszy papier – taki, który chroni wizytówkę przed zagnieceniami. W ofercie Voogo używamy papieru standard w dwóch gramaturach. Co to właściwie oznacza? Gramatura określa gęstość papieru i opisuje stosunek jednego grama na metr kwadratowy. Im wyższy pierwszy parametr, tym grubszy papier, a tym samym jego ciężar.
Do wydruku wizytówek rekomendujemy papier standard o gramaturze 300 g/m2. To tradycyjne rozwiązanie stosowane w drukarniach zajmujących się drukiem materiałów reklamowych. Dla porównania – kartka papieru w zeszycie ma gramaturę 70 g/m2, zatem jest kilka razy cieńsza i bardziej podatna na zniszczenia. W Voogo stosujemy także grubszy papier o gramaturze 350 g/m2. To opcja dla bardziej wymagających klientów, którym zależy nie tylko na doskonałej trwałości wizytówek, ale i znakomitych wrażeniach wizualnych.

Nadaj wizytówce atrakcyjności

Standardowy wydruk na papierze kredowym zaspokaja podstawowe potrzeby przedsiębiorcy, ale warto uatrakcyjnić nieco wygląd wizytówki, decydując się na uszlachetnienia.
Jedną z najczęściej stosowanych metod uszlachetnień jest laminowanie – tę opcję znajdziesz także w Voogo. To zabieg polegający na powleczeniu papieru warstwą przezroczystej folii, która wpłynie dodatkowo na sztywność wizytówki i jeszcze lepiej zabezpieczy ją przed uszkodzeniem.
Oferujemy Ci laminat premium matowy lub błyszczący. Czym się wyróżniają? Laminat matowy znakomicie niweluje odbicia światła i nie widać na nim odcisków palców, dzięki czemu treść jest wyrazista i przyjemna w odbiorze pod względem wizualnym. Laminat błyszczący natomiast doskonale odbija światło i pogłębia nasycenie kolorów, co również przekłada się na wysoką atrakcyjność wizualną. Obydwie formy laminatu zapewniają wizytówce dłuższą żywotność i są odporne na zabrudzenia. Który z nich najlepiej wybrać? Pozostawiamy ten wybór pod indywidualne preferencje.

Inne rodzaje papieru

Profesjonalne wizytówki są drukowane na sztywnym papierze kredowym, ale warto znać także inne możliwości. Te z kolei stosowane są w specjalistycznych branżach. Papier satynowy sprawdza się w branżach, gdzie najbardziej liczy się estetyka i elegancja. Niektórzy decydują się także na wydruk na papierze ozdobnym, o konkretnej strukturze, na przykład w prążki lub z tłoczeniami. Takie rozwiązanie idealnie pasuje do branży ślubnej lub dla firm zajmujących się organizacją eventów.

Materiały reklamowe w Voogo

W ofercie naszej marki znajdziesz setki projektów wizytówek, które możesz samodzielnie spersonalizować i dopasować do swojej branży. Jeśli potrzebujesz materiałów reklamowych, poznaj nasze szablony ulotek i plakatów. Bierzesz udział w targach i chcesz zareklamować swój biznes? U nas możesz zamówić kubki lub kalendarze z własnym logo. To gadżety, które świetnie sprawdzą się także jako gratisy lub upominki dla pracowników.
Masz problem ze swoim projektem? Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy i rozwiejemy Twoje wątpliwości!
​Jaki papier dla wizytówki wybrać

Najnowsze

Komentarze