TERMINY REALIZACJI:

Wizytówki: 24 godziny
Kalendarze: 1-2 dni robocze
Kubki: 3-4 dni robocze
Ulotki: 1-2 dni robocze
Plakaty: 3-4 dni robocze
dostawa Po zapisaniu do Klubu Przedsiębiorcy
wysyłka gratis!
SPRAWDŹ
Szczegóły
Przeczytaj krótki poradnik>>
Jak przygotować plakat do druku
porady
Maj 14, 2018
bcieszynska

Jak przygotować plakat do druku?


Przygotowanie projektu do druku wydaje się proste dopóki nie spróbujesz. Nawet najbardziej kreatywny projekt plakatu można popsuć nieumiejętnie dostosowując go do druku.  
Jeśli nie chcesz być rozczarowany efektem finalnym i marnować pieniędzy na powtórne wydruki, to przeczytaj krótki poradnik i zastosuj się do poniższych wskazówek.

Kreator plakatów online
Druk plakatu - wskazówki techniczne 

W dzisiejszym wpisie kilka technicznych wskazówek o tym jak poprawnie przygotować plik aby wydruki doskonale odzwierciedlały Twoją ideę. Na co zwrócić uwagę zanim prześlesz plakat do druku?

5 wskazówek - na co zwrócić uwagę projektując plakat 


1. ROZMIAR PLIKU
Upewnij się czy rozmiar projektu jest poprawny. Sugerujemy, aby rozmiar pliku odpowiadał wielkości 320x450 mm dla formatu A3+ pion oraz 450x320 mm dla formatu A3+ poziom. Aby żadne elementy Twojego projektu nie zostały ucięte pamiętaj o marginesach. Uwzględnieniu 3 mm białej ramki wokół projektu oraz o bezpiecznym oddaleniu ważnych elementów projektu od krawędzi ramki.

Zobacz przykład:
Pole tekstowe w pierwszym przypadku zostało umieszczone prawidłowo w obszarze projektu. Natomiast pole tekstowe na drugim przykładzie zostało błędnie umieszczone poza marginesem. Pojawił się komunikat, który ostrzega, że ten element może zostać obcięty w procesie produkcji: 
2. KOLORYSTYKA
Aby kolorystyka była jak najlepiej odwzorowana wszystkie kolory zamień na RGB. Co jeśli o tym zapomnisz? Jeśli tego  nie zrobisz - kolory po wydruku będą zniekształcone (np. wyblakłe lub przejaskrawione). 

3. ROZDZIELCZOŚĆ
Chcesz uzyskać najlepszą  jakość plakatu, zapisz projekt w rozdzielczości 300 dpi.

4. TEKST
Teksty wpisz za pomocą pola tekstowego w edytorze. Jeśli wstawisz w postaci zdjęć jpg. jakość wydruku będzie gorsza niż w przypadku tekstów dodanych w edytorze. 5. FORMAT PLIKU
Pamiętaj, przyjmujemy pliki w formacie JPG lub PNG.Jeśli pomimo przeczytania poradnika, przeraża Cię samodzielne projektowanie plakatów pamiętaj że mamy gotowe wzory plakatów. Nasze szablony plakatów są dobrze przygotowane do druku, wystarczy je spersonalizować i wydrukować.

Sprawdź ile kosztuje wydruk plakatu.

Powodzenia, życzymy imponujących wydruków!


 

Najnowsze

Komentarze