Wiesz za ile możesz promować Swój biznes? Sprawdź >>
Ile kosztuje wydruk plakatu
porady
lis 28, 2023
bcieszynska

Ile kosztuje wydruk plakatu?

Duży plakat przyciąga uwagę i jest dobrze widoczny z daleka, nic więc dziwnego, że wiele osób planuje wydruk plakatów na eventy czy imprezy firmowe. Każdy, kto chce zaprojektować i wydrukować plakat, ma do dyspozycji bezpłatne szablony z gotową grafiką do personalizacji. Projekt plakatu za darmo — to brzmi świetnie! A ile kosztuje wydruk plakatu

Wydruk plakatów — ile to kosztuje? 

W swojej pracy w drukarni często spotykam się z pytaniem, ile kosztuje wydruk plakatów? Na tak zadane pytanie trudno odpowiedzieć konkretnie. Nikt przecież nie zapyta sprzedawcy w komisie motoryzacyjnym: ile kosztuje samochód, bez podania choćby marki, modelu i rocznika. Podobnie z drukiem plakatu, w drukarni trzeba podać więcej szczegółów, by dowiedzieć się, ile kosztuje wydrukowanie plakatu. 

Istnieje kilka parametrów wpływających na koszt wydruku plakatów, a cena przede wszystkim zależy od formatu i nakładu. Na początek wyjaśnię pojęcia, których używamy w drukarni na co dzień. Dzięki temu wszystko okaże się o wiele prostsze do zrozumienia i od tej pory zamówienie ulotek, plakatów czy kalendarzy nie będzie sprawiało najmniejszych problemów. 
Plakat

Nakład, format pliku, rozdzielczość — drukarnia od kuchni 

Liczba plakatów do wydrukowania to dla drukarza bardzo ważna informacja. W drukarni używamy określenia „nakład”, zamiast ilość. Jeśli zwrócisz się z zapytaniem do drukarni o mały nakład druku plakatów, to zdecydowanie bardziej opłaca się druk cyfrowy. 

Do cyfrowego druku plakatów na maszynie poligraficznej potrzebny jest plik graficzny. Większość prac drukujemy z pliku PDF, choć jest wiele formatów plików graficznych, które są używane w różnych celach. Szeroko stosowany JPG, PNG i BMP (mapa bitowa, bitmapa) znają niemal wszyscy z zasobów internetowych. Obrazy wysokiej jakości np. zdjęcia cyfrowe mają dużą rozdzielczość i są zapisywane najczęściej w pliku TIFF. Proste szkice wektorowe (np. plan mieszkania), które nie zajmują dużo miejsca na dysku, można wydrukować z pliku SVG. Najbardziej uniwersalnym plikiem do druku jest PDF, który nie zmienia zadanych parametrów przy konwertowaniu na różnych urządzeniach np. ze środowiska MAC do PC. 

Rozdzielczość zdjęć do druku plakatu 

Jeśli chodzi o rozdzielczość obrazu do druku plakatów, jest to liczba pikseli, na jednostkę powierzchni obrazu. Im wyższa rozdzielczość, tym więcej pikseli i szczegółów można zobaczyć na zdjęciu. Rozdzielczość jest wyrażana w pikselach na cal (PPI) lub pikselach na metr (DPI). W przypadku drukowania zdjęć drukarnia zaleca rozdzielczość co najmniej 300 DPI, aby uzyskać najlepszą jakość wydruku plakatów. 
Klienci, którzy korzystają z kreatora projektów na voogo.pl, nie muszą martwić się takimi sprawami, jak rozdzielczość grafiki. Wszystkie elementy graficzne w szablonach są dostosowane do druku cyfrowego, a ich jakość została wielokrotnie potwierdzona w setkach wydrukowanych egzemplarzach. 

Ile kosztuje cyfrowy wydruk plakatu A3?  

Przy małych nakładach wydruk cyfrowy plakatu jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Zaletą tej technologii jest to, że daje możliwość druku plakatów już od jednej sztuki. Na voogo.pl istnieje możliwość zlecenia wydruku jednego plakatu A3 w atrakcyjnej cenie. Im większy nakład, tym szybciej spada cena jednostkowa. Różnica w kosztach druku plakatu A3 przy różnych nakładach może być ogromna. W jednej z kalkulacji przy nakładzie 500 szt. wydrukowanie plakatu A3 kosztowało 0,58 zł, a 1 egzemplarz tego samego formatu A3 i tej samej gramatury papieru już 9 zł. 

Niskie koszty druku plakatów, umożliwiają promowanie biznesu nawet najmniejszym firmom, a także korzystanie z druku plakatów A3 klientom indywidualnym. Zachęcamy do zajrzenia do naszego cennika i sprawdzenia, ile kosztuje wydruk plakatów A3 oraz innych materiałów poligraficznych. 

Projektowanie plakatów online za darmo

Brak projektu graficznego nie jest już przeszkodą w druku plakatów online. W prostym kreatorze grafiki, który działa intuicyjnie, można samodzielnie stworzyć projekt z gotowych elementów składowych i darmowych szablonów. To spora oszczędność, biorąc pod uwagę, jaka jest cena za godzinę pracy grafika-designera oraz koszt zakupu zdjęć stockowych. Nasi klienci mają możliwość projektowania plakatów online z gotowych szablonów bez dodatkowych kosztów. 

Na stronie voogo.pl do dyspozycji są setki darmowych wzorów dla każdej branży, zaprojektowane zgodnie z aktualnymi trendami w projektowaniu reklam. Wystarczy dodać własne logo, wpisać adres strony www, media społecznościowe, edytować dane adresowe i gotowe! 

Druk plakatów online bez wychodzenia z firmy 

Czas to pieniądz — to zasada, która niepodzielnie rządzi biznesem i nie od dziś wiadomo, że nawet druk plakatów jej podlega. Zamawiając plakaty przez Internet, można zaoszczędzić sporo czasu. Jak wydrukować plakat bez wychodzenia z firmy? Wystarczy program do plakatów na voogo.pl, gotowe projekty plakatów A3 z naszej strony i chęć wykazania się własną inwencją w pracy kreatywnej. 

Jak wydrukować plakat — instrukcja krok po kroku: 

  • wykorzystaj programu do plakatów na stronie voogo.pl,
  • wybierz projekty plakatów A3, które najbardziej osadzone są w Twojej branży,
  • dobierz kolory tła do logo i identyfikacji CI firmy, 
  • gotowy projekt zapisz do drukowania. 
Wydruk realizujemy w 4 dni robocze od momentu zapłacenia i zaksięgowania płatności na naszym koncie. Wydrukowane plakaty wysyłamy pod adres wskazany w zleceniu. 

Program do tworzenia plakatów — praktyczne wykorzystanie 

W programie do plakatów na voogo.pl znajduje się wiele szablonów, z których klienci mogą skorzystać bezpłatnie. Dobranie odpowiedniego szablonu to już większa część sukcesu i gwarancja, że po wydrukowaniu plakat będzie przyciągał uwagę. 

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy drukowaniu plakatu? Jednym z najważniejszych elementów plakatu jest jego kolorystyka. Wydrukowanie plakatu A3 w kolorach branżowych przyciągnie uwagę osób zainteresowanych konkretnym wydarzeniem. Posłużę się przykładem, w którym wydruk plakatu dotyczy bezpłatnego badania słuchu w gabinecie laryngologa. Istotne będzie użycie kolorów, które kojarzą się z usługami medycznymi, a także zastosowanie czytelnej czcionki oraz dużych napisów ze względu na grupę docelową. Problemy ze słuchem to domena osób starszych i właśnie do nich powinien trafić komunikat z wydrukowanego plakatu, choć nie tylko. 

W branży medycznej kolory identyfikacji wizualnej na plakatach i ulotkach są bardzo ważne, ponieważ pomagają w budowaniu wizerunku i kojarzeniu jej z konkretnymi wartościami. Najczęściej stosowanym kolorem w branży medycznej jest niebieski lub zielony w połączeniu z białym. Jeżeli scenariusz zakłada czasowo ograniczoną okazję, warto użyć barwy czerwonej dla przyciągnięcia uwagi. 
  • Niebieski: symbolizuje profesjonalizm, zaufanie, nowoczesność i spokój; jest to kolor, który najczęściej kojarzy się z branżą medyczną. 
  • Zielony: barwa, która kojarzy się z naturą, zdrowiem, spokojem i równowagą; zielony to kolor, który często stosowany jest w branży farmaceutycznej. 
  • Biały: biel symbolizuje czystość, niewinność i bezpieczeństwo; jest to kolor, który często stosowany jest w usługach medycznych, zwłaszcza w przypadku sprzętu ochronnego. 
  • Czerwony: kolor symbolizujący krew, pasję, energię i siłę; czerwień to kolor, który często stosowany jest w symbolach branży medycznej (np. czerwony krzyż na apteczce z lekami) zwłaszcza w nagłych przypadkach. 

Szablony do druku plakatów A3

Szablony w programie do plakatów są posegregowane wg branż, np. usługi medyczne, sport i fitness, ślubne, edukacja itd. Poszczególne elementy graficzne można modyfikować, a co najważniejsze — istnieje możliwość spersonalizowania plakatu przed wydrukiem. Wszystkie szablony odpowiadają formatowi po wydruku plakatu A3 i wynoszą 29,7 (szerokość) x 42 cm (wysokość) w orientacji wertykalnej. 
W przypadku pytań o to, ile kosztuje wydruk plakatu i jaka jest cena plakatu przy określonym nakładzie, napisz do nas na czacie. 
Plakat

Najnowsze

Komentarze