TERMINY REALIZACJI:

Wizytówki: 24 godziny
Kalendarze: 1-2 dni robocze
Kubki: 3-4 dni robocze
Ulotki: 1-2 dni robocze
Plakaty: 3-4 dni robocze
dostawa Po zapisaniu do Klubu Przedsiębiorcy
wysyłka gratis!
SPRAWDŹ
Szczegóły
Szukasz informacji na temat rozmiar wizytówki? Oto kompletny przewodnik po wymiarach wizytówek, który pomoże Ci w stworzeniu idealnej wizytówki dostosowanej do Twoich potrzeb.
Rozmiar wizytówki
porady
sty 30, 2023
Sylwia

Rozmiar wizytówki - czy to ważne?

Szukasz informacji jaki rozmiar wizytówki wybrać? Oto kompletny przewodnik po wymiarach wizytówek, który pomoże Ci w stworzeniu idealnej wizytówki dostosowanej do Twoich potrzeb. 

Wizytówka to mały (niepozorny) kartonik z danymi kontaktowymi, który posiada wielką moc. Jest profesjonalną formą komunikacji pomiędzy klientami/ partnerami biznesowymi a firmą. Buduje wiarygodny wizerunek marki. Wizytówka zapada w pamięci, wyróżnia przedsiębiorstwo na tle konkurencji i robi dobre pierwsze wrażenie. Badania przeprowadzone na Brytyjczykach pokazują, że 45,4% ankietowanych preferuje tradycyjne projekty wizytówek. Dlatego przy tworzeniu kreatywnej wizytówki w kreatorze, pod uwagę należy wziąć nie tylko preferencje projektowe dla branży - ale również (tradycyjne) wymiary wizytówki oraz jej orientację.  
 

Rozmiar wizytówki ma znaczenie 

Sekret dobrej wizytówki tkwi nie tylko w jej projekcie. To właśnie wybór rozmiaru wizytówki staje się kluczową kwestią. Przy wyborze jej formatu wizytówki należy wziąć pod uwagę Państwo, w którym będzie ona rozpowszechniana. Ta konieczność wynika z faktu obowiązywania standardowych rozmiarów wizytówek w poszczególnych krajach 

Wizytówki w tym formacie wyróżnia projekt, a także wykonanie – ciekawe efekty dodatkowe, takie jak wypukły druk, metaliczne akcenty, laminat matowy lub błyszczący czy papier, na którym wizytówka jest wydrukowana.

Rozmiar wizytówki

Wymiar wizytówek i kart płatniczych

Użyteczna wizytówka to taka, która spełnia np.  Normę ISO. Określa ona wymiar wizytówki zbliżony do wymiarów kart płatniczych i dokumentów takich jak dowód osobisty (85,60mm x 53,98mm). Wybierając rozmiar wizytówki zgodny z obowiązującymi standardami, mamy gwarancję, że wizytówka zmieści się zarówno w każdym portfelu, jak i wizytowniku.

Rozmiar wizytówki ma znaczenie, bo zwiększa również szanse na jej przetrwanie pośród innych “ważnych” dokumentów.


Na całym świecie obowiązują różne warianty standardowych wymiarów wizytówek. Różnice w formatach wynikają z faktu, że norma ISO nie obliguje do bezwzględnego jej przestrzegania. Poza rozmiarem Euro i standardowym formatem obowiązującym w Polsce (które zostały wymienione powyżej) - w krajach skandynawskich obowiązuje format 55mm x 90 mm, w Japonii 55mm x 91mm, a w Stanach Zjednoczonych 89mm x 51mm.
 

 

Formaty wizytówek

Najpopularniejsze formaty poziome to:

  • 90mm x 50mm - Standardowy rozmiar wizytówki stosowany w Polsce;
  • 85mm x 55mm – tzw. Rozmiar Euro, czyli format najczęściej używany w krajach Europy Zachodniej (Niemcy, Francja, Austria).

 

Zaprojektuj wizytówki w Voogo! 

Już teraz zaprojektuj swoje wizytówki dzięki prostemu kreatorowi! Wybierz gotowy szablon, wymiary wizytówki i ciesz się swoim własnym projektem. Nie musisz posiadać wiedzy grafika, żeby zrobić to za darmo!
Kliknij już teraz i sprawdź! 
 

W kreatorze Voogo znajdują się wizytówki zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Wizytówki poziome są popularne i najczęściej wybierane przez klientów. Wersja pionowa sprawdzi się idealnie, jeżeli chcesz wyróżnić swoją markę w niebanalny sposób!

Rozmiar wizytówki - istota i prostota

Najnowsze

Komentarze