Nie czekaj na ostatnią chwilę! Sprawdź terminy realizacji przed Wigilią tutaj >

Nasze marki:

odbitki online Fotoksiążki i fotokalendarze w najlepszej cenie.

Wizytówki

Ulotki

Plakaty

Kubki

faq_zamowienia

Składanie zamówienia

Jesteś tutaj

Odpowiedź

Wymiary plakatu

W ofercie VooGo dostępne są plakaty w formacie A3+, odpowiadające wymiarom 320 x 450 mm (szer. x wys.), w tym 3 mm białej ramki wokół. Ramka jest obszarem poza zadrukiem, nie obcinanym w procesie produkcji.

Co oznacza obszar bezpieczny?

Obszar bezpieczny ma za zadanie ustrzec klienta przed obcięciem ważnych elementów projektu. Nie należy więc umieszczać istotnych jego elementów, jak np. tekstu czy logo poza przerywaną linią wyznaczającą obszar bezpieczny. Daje to gwarancję, że żaden ważny element nie zostanie przycięty w procesie docinania. Błąd cięcia może wynosić 1-2 mm.Obszar bezpieczny występuje na plakatach tylko w przypadkach, kiedy pole tekstowe będzie umieszczone na tym marginesie.

Co oznacza lina cięcia?

Linia cięcia nie występuje na plakacie!


Co oznaczają spady?

Spady to część obszaru druku, które podczas procesu cięcia wizytówek i ulotek jest odcinana w celu uzyskania określonego formatu. W przypadku plakatów, zamiast spadów, występuje biała ramka wokół, wynosząca około 3 mm szerokości.

Zobacz przykład:
1. Pole tekstowe w pierwszym przypadku zostało umieszczone prawidłowo w obszarze projektu. Natomiast pole tekstowe na drugim przykładzie zostało błędnie umieszczone poza marginesem. Pojawił się komunikat, który ostrzega, że ten element może zostać obcięty podczas produkcji:


kategoria

Plakaty

Oceń nas

Oceniło nas już 396 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.4 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.