TERMINY REALIZACJI:

Wizytówki: 24 godziny
Kalendarze: 1-2 dni robocze
Kubki: 3-4 dni robocze
Ulotki: 1-2 dni robocze
Plakaty: 3-4 dni robocze
dostawa Po zapisaniu do Klubu Przedsiębiorcy
wysyłka gratis!
SPRAWDŹ
Szczegóły

Wizytówki

Ulotki

Plakaty

Kubki

Kalendarze

faq_zamowienia

Składanie zamówienia

Odpowiedź

Wymiary/obszar bezpieczny/linia cięcia/spady


Wymiary plakatu

W ofercie VooGo dostępne są plakaty w formacie A3, odpowiadające wymiarom 29,7x42 cm (szer. x wys.) + 3 mm spadów

Co oznacza obszar bezpieczny?

Obszar bezpieczny ma za zadanie ustrzec klienta przed obcięciem ważnych elementów projektu. Nie należy więc umieszczać istotnych jego elementów, jak np. tekstu czy logo poza przerywaną linią wyznaczającą obszar bezpieczny. Daje to gwarancję, że żaden ważny element nie zostanie przycięty w procesie docinania. Błąd cięcia może wynosić 1-2 mm.Obszar bezpieczny występuje na plakatach tylko w przypadkach, kiedy pole tekstowe będzie umieszczone na tym marginesie.

Co oznacza lina cięcia?

Linia cięcia oznacza miejsce, w którym plakat będzie cięty. Margines błędu cięcia to 1-2 mm. Należy pamiętać, aby nie umieszczać ważnych elementów projektu w pobliżu linii cięcia.


Co oznaczają spady?
Spady to część obszaru druku, które podczas procesu cięcia plakatów są odcinane w celu uzyskania określonego formatu. Wynosi on 3 mm szerokości (tolerancja błędu w przypadku gilotyn wynosi 1-2 mm). Warto tu podkreślić, że w edytorze spady są niewidoczne; (są poza widocznym slajdem z projektem)! Kreator jest intuicyjny i po umieszczeniu własnego projektu na szarym tle blisko linii cięcia sam rozciąga projekt uwzględniając spady - pojawi się wówczas obramowanie poza szarym obszarem.

Zobacz przykład:
1. Pole tekstowe w pierwszym przypadku zostało umieszczone prawidłowo w obszarze projektu. Natomiast pole tekstowe na drugim przykładzie zostało błędnie umieszczone poza marginesem. Pojawił się komunikat, który ostrzega, że ten element może zostać obcięty podczas produkcji:


kategoria

Plakaty