TERMINY REALIZACJI:

Wizytówki: 24 godziny
Kalendarze: 1-2 dni robocze
Kubki: 3-4 dni robocze
Ulotki: 1-2 dni robocze
Plakaty: 3-4 dni robocze
dostawa Po zapisaniu do Klubu Przedsiębiorcy
wysyłka gratis!
SPRAWDŹ
Szczegóły

Wizytówki

Ulotki

Plakaty

Kubki

Kalendarze

faq_zamowienia

Składanie zamówienia

Odpowiedź

Wymiary/obszar bezpieczny/linia cięcia/spady


Wymiary ulotki
W ofercie VooGo dostępne są ulotki w formacie A5, czyli 148x210 mm (szer. x wys.).

Co oznacza obszar bezpieczny?

Obszar bezpieczny ma za zadanie ustrzec klienta przed obcięciem ważnych elementów projektu. Nie należy więc umieszczać istotnych jego elementów, jak np. tekstu czy logo poza przerywaną linią wyznaczającą obszar bezpieczny. Daje to gwarancję, że żaden ważny element nie zostanie przycięty w procesie docinania. Błąd cięcia może wynosić 1-2 mm.Obszar bezpieczny pojawia się na ulotkach tylko w przypadkach, kiedy pole tekstowe będzie umieszczone na tym marginesie.

Co oznacza linia cięcia?

Linia cięcia oznacza miejsce, w którym ulotka będzie cięta. Margines błędu cięcia to 1-2 mm. Należy pamiętać, aby nie umieszczać ważnych elementów projektu w pobliżu linii cięcia.


Co oznaczają spady?

Spady to część obszaru druku, które podczas procesu cięcia ulotek są odcinane w celu uzyskania określonego formatu. Wynosi on 3 mm szerokości (tolerancja błędu w przypadku gilotyn wynosi 1-2 mm). Warto tu podkreślić, że w edytorze spady są niewidoczne; (są poza widocznym slajdem z projektem)! Kreator jest intuicyjny i po umieszczeniu własnego projektu na szarym tle blisko linii cięcia sam rozciąga projekt uwzględniając spady - pojawi się wówczas obramowanie poza szarym obszarem.

Zobacz przykład:
1. Pole tekstowe w pierwszym przypadku zostało umieszczone prawidłowo w obszarze projektu. Natomiast pole tekstowe na drugim przykładzie zostało błędnie umieszczone poza marginesem. Pojawił się komunikat, który ostrzega, że ten element może zostać obcięty podczas produkcji: 

kategoria

Ulotki