Wizytówki

Ulotki

Plakaty

Kubki

Kalendarze

faq_zamowienia

Składanie zamówienia

Odpowiedź

Wymiary/obszar bezpieczny/linia cięcia/spady


Wymiary wizytówki
W ofercie VooGo dostępne są wizytówki w dwóch standardowych formatach: poziomie i pionie oraz w dwóch rozmiarach: 90x50 mm oraz 85x55 mm.

Co oznacza obszar bezpieczny?
Obszar bezpieczny ma za zadanie ustrzec klienta przed obcięciem ważnych elementów projektu. Nie należy więc umieszczać istotnych jego elementów, jak np. tekstu czy logo poza przerywaną linią wyznaczającą obszar bezpieczny. Daje to gwarancję, że żaden ważny element nie zostanie przycięty w procesie docinania. Błąd cięcia może wynosić 1-2 mm. Obszar bezpieczny na wizytówkach jest widoczny cały czas.

Co oznacza linia cięcia?
Linia cięcia oznacza miejsce, w którym wizytówka będzie cięta. Margines błędu cięcia to 1-2 mm. Należy pamiętać, aby nie umieszczać ważnych elementów projektu w pobliżu linii cięcia.


Co oznaczają spady?
Spady to część obszaru druku, które podczas procesu cięcia wizytówek są odcinane w celu uzyskania określonego formatu. Wynosi on 3 mm szerokości (tolerancja błędu w przypadku gilotyn wynosi 1-2 mm).Warto tu podkreślić, że w edytorze spady są niewidoczne (są poza widocznym slajdem z projektem)! Kreator jest intuicyjny i po umieszczeniu własnego projektu na szarym tle blisko linii cięcia sam rozciąga projekt uwzględniając spady - pojawi się wówczas obramowanie poza szarym obszarem.

1. Pole tekstowe w tym przypadku zostało umieszczone prawidłowo w obszarze projektu:2. Pole tekstowe na poniższym przykładzie zostało błędnie umieszczone poza marginesem. Pojawił się komunikat, który ostrzega, że ten element może zostać obcięty podczas produkcji

kategoria

Wizytówki