czego nie wiesz o wizytówkach
porady
paź 21, 2015
Sylwia

Czego jeszcze nie wiesz o wizytówkach?

Jak to powiedział Andrzej Sapkowski „Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie”. Postarajmy się zatem wypaść przy pierwszych spotkaniach jak najlepiej!

Przeczytajcie czego unikać tworząc swoją pierwszą wizytówkę:

1. Zaprojektuj wizytówkę z umiarem. Nikt nie lubi zastanawiać się czy te kolorowe plamki to tekst zapisany w dziwnych fontach, czy to tylko jakiś wzorek. Informacje to najistotniejsza część wizytówki i muszą być czytelne i zrozumiałe.

2. Nie używaj skrótów z języka branżowego i skrótów, które rozumiesz tylko ty. Jeśli jesteś specjalistą, do którego przychodzą osoby potrzebujące porady, to z całą pewnością nie będą rozumiały twoich skrótów.

3. Nie mieszaj kilku rodzajów fontów na jednym projekcie.

4. Nie umieszczaj zbyt wiele tekstu. Wizytówka to mały kartonik, nie da się na niej zmieścić, ani oferty, ani twojego całego portfolio. Podaj tylko najważniejsze dane kontaktowe, które umożliwią kontakt z tobą przyszłym klientom lub partnerom biznesowym.

5. Prowadzisz kilka firm, posiadasz różne stanowiska w różnych miejscach? Nie umieszczaj ich wszystkich na jednej wizytówce. Stosuj zasadę dla jednego stanowiska jedna wizytówka, i tak samo dla jednej firmy jedna wizytówka.

6. Przechowuj wizytówki w odpowiedni sposób. Nikt nie lubi otrzymywać wizytówek powyginanych w każdy możliwy sposób. Co więcej, niechlujnie wyglądająca wizytówka wpłynie bardzo negatywnie na odbiór twojej osoby. Wizytownik to jedyne uczciwe miejsce na twoje wizytówki. Zwłaszcza gdy chcesz okazać szacunek i profesjonalizm osobie, której wręczasz wizytówkę.

7. Okaż szacunek i dobre wychowanie: osoba wyższej rangi wręcza wizytówkę jako pierwsza.

8. Nie wybieraj osób, którym dasz wizytówkę. Jeśli jesteś w towarzystwie kilku osób, to wręcz wizytówkę każdej osobie.

9. Nie komentuj wizytówki! Jeśli projekt graficzny wizytówki ci się nie podoba, to po prostu to przemilcz. Dotyczy to również imienia i nazwiska, a także innych danych, które tam się znajdują. Zrobisz tylko przykrość posiadaczowi wizytówki, a to z pewnością nie nastroi go do ciebie przychylnie.

10. I na koniec: Zawsze miej przy sobie swoją wizytówkę, bo nigdy nie wiadomo kiedy ci się przyda :)

Najnowsze

Komentarze