Profesjonalne wizytówki dla firm
aktualności
cze 11, 2021
pwnek

Cechy profesjonalnej wizytówki

Posiadanie dobrze zaopatrzonego wizytownika to jedna z najważniejszych cech określających profesjonalnego przedsiębiorcę. Nieważne z ilu narzędzi wspierających prowadzenie biznesu korzystasz – stara dobra wizytówka to coś, bez czego w biznesie nie można się obejść.
Wizytówka profesjonalna to wizytówka praktyczna dla klienta, zapamiętywalna, mówiąca klientowi już po pierwszym spojrzeniu z kim rozmawia i co jej właściciel reprezentuje.
Kto powinien zaopatrzyć się w wizytówkę? Każdy, kto chce wyglądać wiarygodnie i profesjonalnie w oczach klienta.
Czytając ten artykuł dowiesz się jak powinna wyglądać Twoja wizytówka by móc spełnić powyższe kryteria i jak ją zrobić.
 

Co powinna zawierać wizytówka?
 

W tym drobnym kawałku papieru jeśli się uprzesz możesz zamieścić wszystko. Fantazję powinno ograniczyć jednak pytanie, czy będzie to pomocne i przydatne dla osoby, której ją wręczasz? Nigdy nie warto przesadzać. Wrzucając zbyt wiele informacji tracisz na przejrzystości i czytelności Twojej karty. Dlatego na wizytówce powinny się znaleźć najpotrzebniejsze informacje, które pozwolą klientowi dowiedzieć się kim jesteś, czym się zajmujesz i jak cię znaleźć.
Wizytówka – co powinna w takim razie zawierać?
  • Imię i nazwisko
  • Stanowisko, które zajmujesz
  • Nazwę Twojej firmy i/lub logo (jeśli z nim zawarta jest nazwa)
  • Dane kontaktowe, czyli adres e-mail, numer telefonu i adres strony internatowej
Możesz dołączyć również adres Twojej firmy, jeśli uznasz to za konieczne. Pamiętaj jednak, że nadmiar treści wprowadzi chaos i zmniejszy czytelność. Jeśli nie jest to aż tak istotna informacja, lepiej ją ominąć. W razie potrzeby klient zawsze może sprawdzić wszystko na Twojej stronie internetowej, której adres zamieścisz na wizytówce.
Ważne! Wszystkie dane zamieszczone na Twojej wizytówce muszą być aktualne. Rozdawanie kart z nieaktualnym numerem telefonu czy adresem e-mail lub pokreślonych z dopisanymi nowymi treściami, przez wielu nazywane jest zwyczajnie biznesowym samobójstwem. W przypadku ważnych zmian, które powinny znaleźć się na wizytówce, warto zaprojektować aktualne i zainwestować w nowy pakiet.  

Wizytówka - co powinna zawierać?
 

Wygląd wizytówki
 

Co powinna zawierać wizytówka oprócz treści opisanych powyżej? Równie ważne jak zawartość merytoryczna jest zadbanie o jej estetykę.
Standardowy format wizytówki to 90x50 mm. Jest to wielkość idealnie dopasowana do oferowanych na rynku wizytowników. Najlepiej więc trzymać się tych wymiarów – będziesz mieć pewność, że klient zatrzyma ją w odpowiednim miejscu i w razie potrzeby łatwo odnajdzie .
Jak powinna wyglądać wizytówka? Ze względu na mały format nie warto dodawać wielu elementów dodatkowo rozpraszających uwagę klienta. W dobrym tonie uważa się również nie zapełnianie całej powierzchni tekstami i elementami graficznymi, i zostawienie trochę wolnej przestrzeni z tyłu karty. Dzięki temu klient będzie miał miejsce na swoje notatki (kontekst rozmowy, dopisek oferty, etc.) i przez to lepiej Cię zapamięta. 

Gotowy projekt wizytówki
 
Warto zwrócić uwagę na kolorystykę Twojego projektu, barwy na wizytówce nie powinny znacząco odbiegać od logotypu i pozostałych materiałów graficznych oraz posiadać tę samą czcionkę.
Warstwa wizualna Twojej wizytówki powinna posiadać też oryginalną formę. Pamiętaj, że klient ma w swoim wizytowniku kilkadziesiąt innych kart. Kiedy będzie go przeglądał w celu znalezienia usługi/produktu dobrze od razu w formie graficznej pokazać coś więcej niż logo. Prowadzisz firmę budowlaną? Cukiernię? A może biuro tłumaczeń? Nawiąż motywem do charakteru Twojej działalności i daj się szybciej znaleźć.

Jak powinna wyglądać wizytówka?
 

Jak zaprojektować własne wizytówki?
 

Przygotowanie profesjonalnej wizytówki nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Możesz zlecić jej stworzenie od podstaw grafikowi, na bieżąco czuwając nad jego procesem twórczym i sam zadbać o to, jakie treści mają się na niej znaleźć. Jeśli jednak zależy Ci na czasie i profesjonalnym wykonaniu zarówno na poziomie kreacji graficznej, jak i wydruku, możesz kompleksowo zlecić prace do drukarni oferującej już gotowe szablony – równie profesjonalnie, a szybciej i taniej.
Profesjonalne projekty graficzne dopasowane do różnych branż i o różnych stylach, już z odpowiednimi miejscami na najważniejsze treści, możesz znaleźć TUTAJ.
Posiadanie profesjonalnej wizytówki do dopiero połowa Twojego sukcesu. Jeśli wręczając je klientowi nie zachowasz odpowiedniej etykiety, możesz zepsuć pierwsze wrażenie i w efekcie stracić szansę na nowe zlecenie. Jak uniknąć takich sytuacji? Zapoznaj się z savoir vivre wręczania wizytówek.

Jak wręczać wizytówki

Najnowsze

Komentarze