Nasze marki:

odbitki online Fotoksiążki i fotokalendarze w najlepszej cenie.

Jesteś tutaj

porady
lip 05, 2016
mcozac

O czym pamiętać, czyli praktyczne porady z wizytówką w tle

Wizytówka powinna przede wszystkim w jasny, przejrzysty sposób przekazywać najważniejsze informacje o Tobie. Nazwa firmy, logo, Twoje imię i nazwisko - to najważniejsze kwestie, umieszczane najlepiej w jej centralnej części.

Wizytówka nie może być przeładowana nadmiarem danych. Dobrym pomysłem jest posiadanie dwóch rodzajów wizytówki: jedną z Twoimi danymi, niezbędnymi do podtrzymania kontaktu, druga natomiast z danymi niezbędnymi do wystawienia faktury.

W dzisiejszych czasach smartfonów i dostępu do internetu praktycznie wszędzie, bardzo fajnym motywem jest umieszczenie na wizytówce QR kodu. O tym, jak to zrobić, piszemy tutaj: klik.

Jeśli twoimi partnerami biznesowymi czy klientami są osoby również z zagranicy, pamiętaj o stworzeniu dwóch wersji językowych. Oczywiście spotkaliśmy się już nie raz z wizytówką dwujęzyczną, ale po pierwsze, jest ona mało czytelna, a po drugie, wizytówka obcojęzyczna posiada informacje, których nie umieszczany na wersji polskiej (np. kraj, międzynarodowy numer kierunkowy, itd.).

Najczęściej używaną czcionką jest czcionka bezszeryfowa. Jest po prostu najbardziej czytelna, prosta i pozbawiona zbędnych ozdobników.

Międzynarodowa norma określająca wielkość wizytówki sugeruje, że idealne wymiary to 85,60 x 53,98 mm. W Polsce natomiast ta najpopularniejsza to 90x50 mm. Takie same wymiary używa świat biznesu z Australii i Nowej Zelandii. Troszkę inne (maksymalnie o 1-2 mm) mają Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Chiny czy Japonia. Warto o tym pamiętać, bo wymiary niestandardowe czy po prostu większe mogą nie zmieścić się do wizytowników Twoich kontrahentów.

Wizytówkę jako pierwsza wręcza zawsze osoba ważniejsza. To ona decyduje, czy chce podtrzymać kontakt.

Jeśli pracujesz w branży, w której poznajesz dużo nowych ludzi, zawsze miej przy sobie swoją wizytówkę. Bez względu na to, czy jesteś na spotkaniu biznesowym czy prywatnym. Nigdy nie wiadomo, kogo i kiedy spotkamy, a (prawie) każde miejsce jest dobre do robienia interesów ;-)

Najnowsze

Wiosenne nowości!
aktualności
Mar 28, 2019
Dostawa nowych szablonów!
aktualności
lut 12, 2019

Komentarze

Oceń nas

Oceniło nas już 714 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.3 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.