porady
lut 18, 2016
mcozac

Jak zaszyfrować informacje na wizytówce? Czyli wizytówka z QR kodem!

Wiadomo, że na wizytówce zamieszcza się podstawowe dane teleadresowe, aby osoba której się ją wręcza bez problemu mogła się skontaktować z nami. Jednak często chcielibyśmy dodać zupełnie inną informację niż tylko dane do kontaktu. Możemy wykorzystać do tego kody QR – kwadratowy kod graficzny, który szyfruje informacje za pomocą znaków Kanji/Kana.
Za pomocą tego małego kwadracika możemy zaszyfrować więcej informacji na wizytówce. Można chociażby umieścić na niej kod do strony z promocją albo szczegółami oferty. Jednak nie należy przesadzać z ilością danych do zakodowania, ponieważ im bardziej skomplikowany kod, tym trudniej będzie go można odczytać na małej wizytówce. 
W sieci jest mnóstwo stron, gdzie można bezpłatnie wygenerować swój kod QR. My zrobiliśmy to na stronie www.qr-online.pl. Wygenerowanie kodu jest bardzo proste. Trzeba wybrać interesującą nas informację, np. adres strony, rozmiar (im większy, tym lepsza jakość do wydruku potem), a następnie należy kliknąć „Generuj kod QR”.  Ważność kodów jest bezterminowa, jednak przy użyciu linka dynamicznego jest już to ograniczone.

Kod zostaje wygenerowany w ciągu kilku sekund w kilku formatach. Do wydruku polecamy format .png, który można bezstratnie potem dostosować w edytorze. Tak przygotowaną grafikę umieszczamy na wybranym szablonie, zachowując oczywiście miejsca bezpieczne podczas projektowania. Sprawdź swój kod przed zapisaniem, po wydrukowaniu projektu nie można już kodu zmienić!
Miłej zabawy i kreatywnych pomysłów!

Najnowsze

Komentarze