Informujemy, że 24.06.2019 nie będziemy realizować wysyłek naszych produktów. Za utrudnienia przepraszamy.

Nasze marki:

odbitki online Fotoksiążki i fotokalendarze w najlepszej cenie.

Jesteś tutaj

Skorzystaj z naszych porad, które podpowiedzą Ci od czego zacząć.
Jak promować gospodarstwo agroturystyczne?
porady
cze 27, 2017
bcieszynska

Jak promować gospodarstwo agroturystyczne?

Nadszedł czas wakacji, większość właścicieli gospodarstw agroturystycznych zastanawia się jak dotrzeć z ofertą do potencjalnych gości. W krajach Unii Europejskiej promowaniem kwater, zajmują się profesjonalne stowarzyszenia agroturystyczne, organizacje rolnicze i turystyczne, które mogą liczyć na współpracę i pomoc finansową państwa i władz lokalnych. W Polsce promocją agroturystyki zajmują się między innymi Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Jeśli decydujesz się na samodzielne promowanie gospodarstwa agroturystycznego podpowiemy od czego zacząć.
 

1. Przygotuj plan działań

Najważniejsze jest abyś wiedział co chcesz zaproponować swoim gościom, zastanów się co może ich zainteresować? Z pewnością jest coś, co wyróżnia twoje gospodarstwo pod względem oferty noclegowej, kulinarnej czy rozrywkowej. Przygotuj zestaw atrakcji dla turystów, które znajdują się w najbliższej okolicy. Wybierz miejsca godne polecenia, które warto odwiedzić.

2. Zadbaj o materiały promocyjne

Aby dotrzeć do potencjalnych gości, niezbędne będą materiały informacyjne. W tym celu, przygotuj wizytówki ze zdjęciem lub rysunkiem gospodarstwa, adresem i krótkim opisem reklamowym. Nie masz gotowego projektu graficznego a sezon już trwa?  Skorzystaj z  kreatora online i stwórz projekt dostosowany do Twoich potrzeb. Zobacz bezpłatne szablony wizytówek. Jak zaprojektować wizytówkę przeczytaj TU. Chcesz wzmocnić przekaz reklamowy zaprojektuj ulotki i plakaty  z jednego szablonu materiały będą graficznie spójne.
 
Jakie informacje umieścić na ulotce?
  • ilość pokoi i wyposażenia
  • sposób wyżywienia
  • atrakcje turystyczne w najbliższej okolicy
  • zdjęcia obiektu, pokoi
  • ceny

3 . Promuj gospodarstwo agroturystyczne

Dowiedz się jakie są możliwości zamieszczenia Twojego adresu w informatorach noclegowych lub turystycznych województwa, regionu lub gminy. Informację uzyskasz w Urzędzie Gminy i Urzędzie Wojewódzkim. Nawiąż kontakt z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, informacją turystyczną, biurami podróży. Odwiedź te miejsca osobiście lub wyślij ulotki z ofertą. Kilka wizytówek miej zawsze przy sobie i wręczaj przy każdej okazji. Pytaj, gości skąd dowiedzieli się o ofercie. Dowiesz się, który kanał promocji okazał się najbardziej skuteczny. Jak mierzyć skuteczność plakatów, przeczytaj TU.

Najnowsze

Wiosenne nowości!
aktualności
Mar 28, 2019
Dostawa nowych szablonów!
aktualności
lut 12, 2019

Komentarze

Oceń nas

Oceniło nas już 718 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.3 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.