Informujemy, że 24.06.2019 nie będziemy realizować wysyłek naszych produktów. Za utrudnienia przepraszamy.

Nasze marki:

odbitki online Fotoksiążki i fotokalendarze w najlepszej cenie.

Jesteś tutaj

Projektujesz ulotkę, przeczytaj krótki poradnik>>
Ulotka dla restauracji
porady
cze 25, 2018
bcieszynska

Jak powinna wyglądać dobra ulotka restauracji?

Prowadzisz restaurację, pizzerię,  a może  świadczysz usługi cateringowe? 
Chciałbyś dotrzeć z informacją o swojej firmie do jak największej grupy klientów? Jak się zatem wyróżnić jeśli w okolicy  jest co najmniej kilka konkurencyjnych lokali? Ulotki reklamowe są świetnym narzędziem, pod jednym warunkiem, że są dobrze zaprojektowane! Jak  powinna wyglądać dobra ulotka reklamowa, aby po sekundzie nie wylądowała w koszu?  O tym w dzisiejszym wpisie. Przeczytaj o czym należy pamiętać przygotowując projekt ulotki dla restauracji?

Jakie treści reklamowe zamieścić na ulotce?


 
Ulotka reklamowa, aby spełniła swoją funkcję musi być skuteczna  Zanim przystąpisz do projektowania ulotki, zastanów się do kogo zamierzasz ją skierować. Jeśli pominiesz ten krok, ulotki trafią do osób niezainteresowanych, a spora część nakładu wyląduje w koszu. 
Zacznij od hasła reklamowego. Stworzenie dobrego hasła to niełatwy  proces, warto poświęcić na to więcej czasu. 
Mów językiem korzyści, zamieść wiarygodne informacje o swojej firmie. Napisz dlaczego warto skorzystać z Twojej oferty i co wyróżnia Cię od konkurencji. Pamiętaj o aktualnych danych adresowych. Zamieść mapkę dojazdową ze wskazówkami położenia lokalu. Warto dodać wybrane pozycje z menu. Ze względu na ograniczoną powierzchnię zaprezentuj potrawy, które są najbardziej popularne, te z atrakcyjną ceną lub takie, które są charakterystyczne dla Twojej kuchni. Twoi klienci z pewnością polują na każdą nadarzającą się okazję. 
Stwórz jasny przekaz i wezwij do działania. Ulotki reklamowe będa bardziej skuteczne jeśli zamieścisz kupon zniżkowy lub kod rabatowy. Zachęć ich do wykonania określonej czynności skorzystania z rabatu w określonym czasie. Umieszczając na ulotkach kody rabatowe pamiętaj o podaniu daty ich ważności.

Zadbaj o estetykę ulotki 

Projekt graficzny ulotki powinien być przejrzysty i estetyczny.  Aby tekst łatwo się czytało, zastosuj wypunktowania. W przypadku dłuższych tekstów zadbaj o śródtytuły. Porusz zmysły swojego odbiorcy, dodaj dobrej jakości zdjęcie potrawy. Zachowaj spójność stylu i kolorystyki z innymi materiałami promocyjnymi, które tworzysz. Zwróć uwagę na jakość ulotki oraz gramaturę papieru. Grubszy papier jest sztywniejszy przez co ulotki wyglądają bardziej elegancko i są trwalsze.  

Jaki wybrać szablon ulotki dla restauracji ?
Wiesz już jakie treści powinny zawierać ulotka, teraz wybierz szablon. Dzięki kreatorowi online samodzielnie stworzysz projekt wybierając gotowy wzór ulotki. Szablony ulotki dla restauracji znajdziesz na stronie głównej wybierając branżę gastronomia wybierz szablon

Najnowsze

Wiosenne nowości!
aktualności
Mar 28, 2019
Dostawa nowych szablonów!
aktualności
lut 12, 2019

Komentarze

Oceń nas

Oceniło nas już 718 osób. Otrzymaliśmy od nich: 4.3 pkt. na 5 możliwych. Dziękujemy za twoją ocenę.