Kiedy warto postawić na druk cyfrowy wizytówek? Sprawdź>>
Druk cyfrowy
porady
cze 04, 2018
bcieszynska

Druk cyfrowy wizytówek, ulotek i plakatów!

Druk cyfrowy staje się coraz bardziej popularny. Czy wiesz jakie są  jego zalety i kiedy warto postawić na druk wizytówek, plakatów i ulotek w tej technologii? O tym w dzisiejszym wpisie, zapraszam do lektury! 

Druk cyfrowy zalety i zastosowanie

Druk cyfrowy daje możliwość wykonania w szybkim czasie pojedynczych wydruków. 
Największą  zaletą druku cyfrowego, jest możliwość realizacji zamówienia wydruków niskonakładowych, a w przypadku plakatów nawet od jednej sztuki. 
Warto stosować go wszędzie gdzie nie opłaca się drukować na offsecie w dużych nakładach. Wszystkie nieduże  nakłady materiałów firmowych tj. wizytówki, ulotki i plakaty znajdą swoje zastosowanie właśnie w druku cyfrowym. Jest to świetne rozwiązanie  dla małych i średnich firm które nie potrzebują dużej ilości materiałów reklamowych. Polecamy je  również wszystkim  tym którzy chcą wydrukować próbny egzemplarz przed realizacją dużych zleceń. 

Czym różni się druk cyfrowy od offsetowego?

Tym co odróżnia cyfrowy druk wizytówek, ulotek i plakatów od tradycyjnej techniki offsetowej, jest sposób zapisania tekstu który jest bezpośrednio przenoszony na papier z pominięciem formy drukarskiej.
Druk cyfrowy jest formą druku bezpośredniego, czyli takiego, w którym forma drukarska (matryca) nie ma zastosowania. Materiały do wydruku dostarczane są do komputera w postaci cyfrowych danych, a obraz tworzony jest bezpośrednio w miejscu drukowania.

Najnowsze

Komentarze